bulltortezu93

user stats

Member SinceOctober 12, 2017
Last VisitOctober 30, 2017

Contact

bulltortezu93

personal statement

W dzisiejszym świecie, w którym większość czasu spędza sięza biurkiem lub w fotelu samochodowym coraz więcej osób zauważa konieczność dodatkowego ruchu. Część osób biega, co niektórzy uprawiają Nordic Walking - ja pokochałem CrossFit.
5 dni w tygodniu, jedną godzinę spędzam w tzw. boksie - czyli miejscu w którym trenuje się ten sport.
Jedna z ważniejszych zasad jakie panują w treningu funkcjonalnym to - "Bądź gotowy na nieoczekiwane" dlatego nigdy nie wiemy jakie ćwiczenia będziemy tego dnia wykonywali. Może to być skakanie na skakance połączone z wall ballami ale też dużo bardziej skompliowane ćwiczenia techniczne ze sztangą.
Każdy trening zakończony jest tzw. mobility, czyli rozciąganiem, wałkowaniem za pomocą tzwanych rollerów (wałków) lub ugniataniem mięśni za pomocą piłek lacrosse (twarde gumowe piłki).
Ćwiczenia są tak stworzone by wykonywać mogł je każdy, nawet początkujący. Trener jest w stanie zawsze wskazać ćwiczenie tak dobrane byś mógł je wykonać nawet bez wcześniejszego przygotowania.
Na początku polecam jednak zaopatrzyć się w skórki gimnastyczne które uchronią twoje dłonie od otarć oraz zakupić skakanke CrossFit - to jedyne akcesorium które powinieneś mieć wyłącznie swoje. Poza tym wystarczy trochę odwagi i uśmiech - i możesz zaczynać :)

Polecam sklep CrossFit

activity stream

No activity in the last 60 days.

projects i'm following

No projects being followed.

forks

No forks.